DJT10F23-21SA
Mfr.Part #
DJT10F23-21SA
Description
CONN RCPT FMALE 21POS GOLD CRIMP
Shell Finish :
Nickel
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
21
Orientation :
A
Body Plating :
Electroless Nickel
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Color :
Silver
Current Rating :
13A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DJT10F23-21SA
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 21 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Bayonet Lock