DJT10F21-41SC
Mfr.Part #
DJT10F21-41SC
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Body Plating :
Electroless Nickel
Shell Finish :
Nickel
Color :
Silver
Operating Temperature :
-65°C~175°C
REACH SVHC :
No SVHC
Contact Material :
COPPER ALLOY
Reach Compliance Code :
Orientation :
C
Current Rating :
7.5A
Number of Positions :
41
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
DJT10F21-41SC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Bayonet Lock