DJT10F21-41PC
Mfr.Part #
DJT10F21-41PC
Description
CONN RCPT MALE 41POS GOLD CRIMP
Orientation :
C
Number of Positions :
41
REACH SVHC :
No SVHC
Shell Finish :
Nickel
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Current Rating :
7.5A
Color :
Silver
Flange
Reach Compliance Code :
Body Plating :
Electroless Nickel
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
DJT10F21-41PC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Bayonet Lock