DJT10F15-18SB
Mfr.Part #
DJT10F15-18SB
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Shell Finish :
Nickel
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Body Plating :
Electroless Nickel
Orientation :
B
Color :
Silver
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating :
7.5A
Number of Positions :
18
Plastic
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DJT10F15-18SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Bayonet Lock