DJT10E25-61JB
Mfr.Part #
DJT10E25-61JB
Description
CONN RCPT FMALE 61POS GOLD CRIMP
Shell Finish :
Olive Drab Cadmium
Number of Positions :
61
Body Plating :
Cadmium
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
7.5A
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
B
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Color :
Olive Drab
Datasheets
DJT10E25-61JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 61 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock