DJT10E25-24SB
Mfr.Part #
DJT10E25-24SB
Description
CONN RCPT FMALE 24POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Orientation :
B
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions :
24
REACH SVHC :
yes
Flanges, Panel
Reach Compliance Code :
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
13A 23A
Current Rating :
23A
Datasheets
DJT10E25-24SB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 24 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock