DJT10E25-19JC
Mfr.Part #
DJT10E25-19JC
Description
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
C
Number of Positions :
19
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
COPPER ALLOY
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
23A
Datasheets
DJT10E25-19JC
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk C Bayonet Lock