DJT10E21-41JB
Mfr.Part #
DJT10E21-41JB
Description
CONN RCPT FMALE 41POS GOLD CRIMP
Orientation :
B
Current Rating :
7.5A
Number of Positions :
41
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
DJT10E21-41JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 41 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk B Bayonet Lock