DJT10E19-11PN
Mfr.Part #
DJT10E19-11PN
Description
CONN RCPT MALE 11POS GOLD CRIMP
Number of Positions :
11
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Series :
MIL-DTL-38999 Series I, DJT
Reach Compliance Code :
Unknown
Orientation :
N (Normal)
REACH SVHC :
yes
Shell Size - Insert :
Current Rating :
13A
Datasheets
DJT10E19-11PN
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 11 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock