DJT10E15-18SN
Mfr.Part #
DJT10E15-18SN
Description
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Mounting Feature :
Flange
Reach Compliance Code :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
REACH SVHC :
yes
Orientation :
N (Normal)
Number of Positions :
18
Current Rating :
7.5A
Datasheets
DJT10E15-18SN
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 18 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock