DFK-40-0005
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DFK-40-0005
Manufacturer
SCHURTER
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
CMC 15A 2LN TH
Stock
4
In Stock :
4
Manufacturer :
SCHURTER
Product Category :
Common Mode Chokes
Weight :
126.999995g
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Lead/Base Style :
Lead Wire
Max DC Current :
15A
Termination :
Radial
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height :
30.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Vendor Undefined
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Through Hole
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Depth :
40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
FLEXIBLE LEAD
Published :
2013
Series :
DFK
Number of Functions :
1
Tolerance :
50%
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
HTS Code :
Shielding :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Lines :
2
Size / Dimension :
1.575Lx1.575W 40.00mmx40.00mm
Inductance :
1 mH
Self Resonant Frequency :
2.5MHz
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-25°C~100°C
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Datasheets
DFK-40-0005
SCHURTER DFK-40-0005
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD