DFEH7030D-100M=P3
Mfr.Part #
DFEH7030D-100M=P3
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 10UH 3A 82 MOHM SMD
Stock
744
In Stock :
744
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Inductance :
10μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
Nonstandard
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 weeks ago)
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Material - Core :
Iron Powder
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
4.2A
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
82mOhm Max
Rated Current-Max :
3A
Series :
DFEH7030D
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating :
3A
Test Frequency :
100MHz