DFEH12060D-220M=P3
Mfr.Part #
DFEH12060D-220M=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 6A 35 MOHM SMD
Stock
548
In Stock :
548
Fixed Inductors
Rated Current-Max :
6A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±20%
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
DFEH12060D
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.512Lx0.496W 13.00mmx12.60mm
Current - Saturation :
6.5A
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Inductance :
22μH
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
6A