DFEG10040D-330M=P3
Mfr.Part #
DFEG10040D-330M=P3
Description
FIXED IND
Fixed Inductors
Reach Compliance Code :
Compliant
Tolerance :
20%
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Functions :
1
Reference Standard :
AEC-Q200
Core Material :
Metal Alloy
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Current-Max :
3.3A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
0.107Ohm
Number of Terminations :
2
Inductance :
33 µH
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 2 months ago)
Shielding :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Test Frequency :
0.1MHz
Operating Temperature (Max) :
125°C
Datasheets
DFEG10040D-330M=P3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD