DF9B-15P-1V(69)
Mfr.Part #
DF9B-15P-1V(69)
Description
CONN HDR 15POS SMD GOLD
Contact Finish :
Gold
Factory Lead Time :
10 Weeks
DIN Conformance :
Contact Gender :
Male
Mixed Contacts :
Stack Height (Mating) :
4.3mm
Total Number of Contacts :
15
Height Above Board :
0.130 3.30mm
Pitch :
0.039 1.00mm
Contact Finish Thickness :
8.00μin 0.203μm
Contact Material :
Copper
Feature :
Solder Retention
UL Flammability Code :
94V-0
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Connector Type :
Header, Center Strip Contacts
Number of Positions :
15
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
DF9B-15P-1V(69)
Header, Center Strip Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.039 1.00mm Surface Mount 15 Positions DF9 Gold SMD/SMT Copper