DF81D-30P-0.4SD(51)
Mfr.Part #
DF81D-30P-0.4SD(51)
Description
CONN PLUG 30POS SOLDER GOLD
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Wire Gauge (Max) :
36 AWG
Wire Type :
Discrete or Ribbon Cable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Finish :
Gold
Number of Rows :
1
Mount :
Free Hanging
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Cable Termination :
Solder
Contact Type :
Outer Shroud Contact
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge (Min) :
34 AWG
Color :
Black
Wire/Cable Type :
Discrete
Pitch :
0.016 0.40mm