DF51K-30DS-2C(800)
Mfr.Part #
DF51K-30DS-2C(800)
Description
CONN RCPT HSG 30POS 2.00MM
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Black
Contact Type :
Female Socket
Series :
SignalBee™ DF51
Note :
Contacts Not Included
Pitch :
0.079 2.00mm
Row Spacing :
0.079 (2.00mm)
Number of Positions :
30
Packaging :
Bulk
Contact Termination :
Crimp
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Fastening Type :
Locking Ramp
Connector Type :
Receptacle
Factory Lead Time :
10 Weeks
Hirose DF51K-30DS-2C(800)
2 Rows Receptacle Bulk Black 30 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp SignalBee™ DF51