DF2378RVFQ34V
Mfr.Part #
DF2378RVFQ34V
Description
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP
Microcontrollers
Connectivity :
I²C, UART/USART
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Operating Supply Voltage :
3.3V
External
Number of Pins :
144
Base Part Number :
DF2378
Radiation Hardening :
No
Series :
H8® H8S/2300
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V
Program Memory Size :
512KB 512K x 8
Factory Lead Time :
20 Weeks
3 (168 Hours)
Access Time :
34 μs
Packaging :
Tray
Data Converter :
A/D 16x10b; D/A 6x8b
Number of Timers/Counters :
10
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
34MHz