DF2370RVFQ34V
Mfr.Part #
DF2370RVFQ34V
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
144-LQFP
Datasheet
Download
Description
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP
Stock
8
In Stock :
8
Manufacturer :
Product Category :
Microcontrollers
Base Part Number :
DF2370
Oscillator Type :
External
Series :
H8® H8S/2300
Frequency :
34MHz
Published :
2009
Operating Supply Voltage :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
144-LQFP
Operating Temperature :
-20°C~75°C TA
Core Processor :
H8S/2000
Program Memory Type :
Flash
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V