DF22L-1S-7.92C(28)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF22L-1S-7.92C(28)
Manufacturer
Hirose
Description
CONN RCPT HSG 1POS 7.92MM
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Filter Feature :
No
MIL Conformance :
No
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Mount :
Free Hanging
Feature :
Polarizing Key
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Reliability :
COMMERCIAL
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Total Number of Contacts :
1
Factory Lead Time :
10 Weeks
Connector Type :
Receptacle
Color :
Red
Insulation Material :
Polyamide
Number of Positions :
1
Number of Conductors :
ONE
Number of Rows :
Additional Feature :
PANEL MOUNTABLE
DIN Conformance :
ECCN Code :
EAR99
Note :
Contacts Not Included
Contact Termination :
Crimp
Operating Temperature (Min) :
-35°C
IEC Conformance :
Series :
EnerBee™ DF22
Mixed Contacts :
Reference Standard :
UL
Contact Resistance :
5mOhm
Operating Temperature (Max) :
85°C
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Fastening Type :
Latch Lock
Option :
GENERAL PURPOSE
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Contact Type :
Female Socket
UL Flammability Code :
94V-0
Datasheets
DF22L-1S-7.92C(28)
1 Rows Receptacle Bulk Red 1 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp EnerBee™ DF22