DF18CC1-5.000MHZ-T
Mfr.Part #
DF18CC1-5.000MHZ-T
Manufacturer
MMD
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 5.0000MHZ 18PF SMD
Stock
794
In Stock :
794
Manufacturer :
MMD
Product Category :
Crystals
Frequency Tolerance :
±15ppm
Standard Frequency (MHz) :
5
ECCN (US) :
EAR99
Series Resistance (Ohm) :
100
Frequency Stability :
±30ppm
Series :
D
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
HTS :
Package Height :
4.5(Max)
Frequency Aging (ppm/Year) :
±5
Maximum Operating Temperature (°C) :
85
Load Capacitance (pF) :
18
Mode of Oscillation :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Crystal
Size / Dimension :
0.461 L x 0.197 W (11.70mm x 5.00mm)
Pin Count :
2
Package Length :
11.7(Max)
Frequency Tolerance (ppm) :
±15
Load Capacitance :
18pF
Packaging :
Tape and Reel
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Supplier Package :
HC-49/US SMD
Frequency :
5 MHz
Lead Shape :
NO LEAD
Frequency Stability (ppm) :
±30
PCB changed :
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Status :
Active
Package / Case :
HC-49/US
Standard Package Name :
HC-49
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Mounting :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Ratings :
Package Width :
5(Max)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms