DEA162450BT-7219A1
Mfr.Part #
DEA162450BT-7219A1
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Description
RF FILTER BALANCE 2.45GHZ 0603
RF Filters
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Bandwidth :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Physical Dimension :
L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
Input Impedance :
50Ohm
Frequency :
2.45GHz Center
Output Impedance :
50Ohm Ω
Operating Temperature (Max) :
85°C
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Filter Type :
Balance
Insertion Loss :
1.75dB
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-7219A1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), 6 PC Pad, Bandwidth:100MHz, Mounting Type:Surface Mount, DEA162450BT-7219A1 pinout, DEA162450BT-7219A1 datasheet PDF, DEA162450BT-7219A1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA162450BT-7219A1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.