DEA070787LT-4002A1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEA070787LT-4002A1
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0202 (0505 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
MULTILAYER LPF FOR 777-787MHZ
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
RF Filters
Type :
Multilayer Low Pass Filter
Product Status :
Active
Ripple :
Insertion Loss :
0.75dB
Brand :
TDK
Impedance :
50 Ohms
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Size / Dimension :
0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Series :
DEA
Mounting :
SMD/SMT
Product :
Low Pass Filters
Mounting Type :
Surface Mount
TDK
Bandwidth :
10MHz
Subcategory :
Filters
Product Type :
Signal Conditioning
RoHS :
Details
Package :
Digi-Reel?
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency :
782MHz Center
Frequency Range :
777 MHz to 787 MHz
Height (Max) :
0.012" (0.30mm)
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Packaging :
MouseReel
Filter Type :
Low Pass
Package / Case :
0202 (0505 Metric), 4 PC Pad
Product Category :
Signal Conditioning
Introducing RF Filters TDK Corporation DEA070787LT-4002A1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Multilayer Low Pass Filter, Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:10MHz, Package / Case:0202 (0505 Metric), 4 PC Pad, DEA070787LT-4002A1 pinout, DEA070787LT-4002A1 datasheet PDF, DEA070787LT-4002A1 amp .Beyond RF Filters TDK Corporation DEA070787LT-4002A1 ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.