DE21XSA470KN3AT02F
Mfr.Part #
DE21XSA470KN3AT02F
Description
CAP CER 47PF 250V SL RADIAL
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated :
250VAC
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Series :
DE2
Capacitance :
47pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Murata Electronics DE21XSA470KN3AT02F
DE2 47pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc