DE21XSA100KN3AY02F
Mfr.Part #
DE21XSA100KN3AY02F
Description
CAP CER 10PF 400V SL RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated :
400VAC
Capacitance :
10pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±10%
Series :
DE2
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Murata Electronics DE21XSA100KN3AY02F
DE2 10pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
DE21XSA100KN3AY02F Overview
A 0.276Dia 7.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is SL.
DE21XSA100KN3AY02F Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm