DE21XKY220JA2BM01F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DE21XKY220JA2BM01F
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 250VAC SL RADIAL
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Dielectric Material :
Ceramic
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Lead/Base Style :
Straight
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Pitch :
5.0038mm
Ratings :
X1, Y2
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 4 months ago)
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Applications :
Safety
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Characteristics Code :
SL
Terminal Pitch :
5mm
Width :
5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250VAC
Rated (AC) Voltage (URac) :
250V
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Size Code :
3220
Series :
KY
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Temperature Coefficient :
SL
Capacitance :
22pF
Murata Electronics DE21XKY220JA2BM01F
KY 22pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc