DE11XRB220KN4AR01F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DE11XRB220KN4AR01F
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 500VAC SL RADIAL
Stock
116
In Stock :
116
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
Capacitance :
22pF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
SL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial, Disc
Applications :
Safety
Packaging :
Tape and Box (TB)
Ratings :
X1, Y1
Series :
DE1
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Murata Electronics DE11XRB220KN4AR01F
DE1 22pF 500VAC Ceramic Capacitor ±10% SL 0.236Dia 6.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc