DE11XRA680KN4AP01F
Mfr.Part #
DE11XRA680KN4AP01F
Description
CAP CER 68PF 300V SL RADIAL
Stock
12
In Stock :
12
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
DE1
Voltage - Rated :
300VAC
Capacitance :
68pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mounting Type :
Through Hole
Murata Electronics DE11XRA680KN4AP01F
DE1 Radial Disc Ceramic Capacitor 0.315Dia 8.00mm SL ±10% 68pF