DDMZ36W4PJK87
Mfr.Part #
DDMZ36W4PJK87
Description
CONN D-SUB PLUG 36POS R/A SLDR
D-Sub Connector Assemblies
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Power Positions :
4
Base Product Number :
DDMZ
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Connector Style :
D-Sub, Combo
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
12 Weeks
Contact Form :
Current Rating :
7.5A
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Number of Rows :
3
Voltage Rating :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Series :
Combo D®, D*M
Current Rating (Amps) :
7.5A
Contact Current Rating :
7.5A
Published :
Number of Contacts :
36
Contact Plating :
Gold
Backset Spacing :
Feature :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Features :
Gender :
Male
Number of Positions :
36 (32 + 4 Coax or Power)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shell Material, Finish :
Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection :
Contact Style :
Pin
Shell Size, Connector Layout :
5 DD D - 36W4
Connector Type :
Plug, Male Pins
Housing Material :
Body Material :
Steel
Termination :
Solder
Datasheets
DDMZ36W4PJK87
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DDMZ36W4PJK87 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, DDMZ36W4PJK87 pinout, DDMZ36W4PJK87 datasheet PDF, DDMZ36W4PJK87 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DDMZ36W4PJK87 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.