DDMMR24W7S
Mfr.Part #
DDMMR24W7S
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS PNL MNT
2
Number of Power Positions :
7
Base Product Number :
DDMM
Body Material :
Steel
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shell Material, Finish :
Steel, Yellow Chromate Plated Zinc
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Wire Gauge :
8-26 AWG
Feature :
Shielded
Contact Form :
Machined
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Mounting Type :
Panel Mount
Current Rating :
7.5A
Series :
24308-Style, Combo D®, D*MM
Number of Positions :
24 (17 + 7 Coax or Power)
Connector Style :
D-Sub, Combo
REACH SVHC :
No SVHC
Features :
Shielded
Current Rating (Amps) :
7.5A
Gender :
Receptacle
Termination :
Solder Cup
Mount :
Panel
5 DD D - 24W7
Number of Contacts :
24
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Backset Spacing :
Datasheets
DDMMR24W7S
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DDMMR24W7S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~150°C, Mounting Type:Panel Mount, DDMMR24W7S pinout, DDMMR24W7S datasheet PDF, DDMMR24W7S amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DDMMR24W7S ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.