DDMM24W7SF179AA101
Mfr.Part #
DDMM24W7SF179AA101
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS PNL MNT WW
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Termination :
Wire Wrap
Shell Material, Finish :
Steel, Yellow Chromate Plated Cadmium
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps) :
7.5A
Max Operating Temperature :
150 °C
Features :
Shielded
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Base Product Number :
DDMM
Number of Rows :
2
Contact Form :
Machined
Connector Style :
D-Sub, Combo
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Housing Material :
Polyester
Number of Positions :
24 (17 + 7 Coax or Power)
Bulk
Mount :
Through Hole
Series :
24308-Style, Combo D®, D*MM
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Current Rating :
7.5A
RoHS :
Non-Compliant
Contact Plating :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shell Size, Connector Layout :
5 DD D - 24W7
Product Status :
Active
Feature :
Shielded
Min Operating Temperature :
-55 °C
Datasheets
DDMM24W7SF179AA101
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DDMM24W7SF179AA101 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C~150°C, DDMM24W7SF179AA101 pinout, DDMM24W7SF179AA101 datasheet PDF, DDMM24W7SF179AA101 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DDMM24W7SF179AA101 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.