DDMM24W7PF179A101
Mfr.Part #
DDMM24W7PF179A101
Description
CONN D-SUB PLUG 24POS PNL MNT WW
Series :
24308-Style, Combo D®, D*MM
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Gender :
Male
Contact Form :
Machined
Current Rating (Amps) :
7.5A
Feature :
Shielded
Base Product Number :
DDMM
Current Rating :
7.5A
Shell Material, Finish :
Steel, Yellow Chromate Plated Cadmium
Number of Positions :
24 (17 + 7 Coax or Power)
Voltage Rating :
Mount :
Through Hole
Termination :
Wire Wrap
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Features :
Shielded
Gold
Number of Contacts :
24
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Datasheets
DDMM24W7PF179A101
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DDMM24W7PF179A101 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~150°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, DDMM24W7PF179A101 pinout, DDMM24W7PF179A101 datasheet PDF, DDMM24W7PF179A101 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DDMM24W7PF179A101 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.