DD44M0S0V3Z
Mfr.Part #
DD44M0S0V3Z
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 44POS
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
RoHS :
N
Datasheets
DD44M0S0V3Z
Positronic DD44M0S0V3Z
DD44M0S0V3Z Overview
DD44M0S0V3Z Features
DD44M0S0V3Z Applications
There are a lot of Amphenol
DD44M0S0V3Z D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS