DD44M00WE3S/AA
Mfr.Part #
DD44M00WE3S/AA
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 44POS
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Series :
DD
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
RoHS :
Details
Subcategory :
D-Sub Connectors
Datasheets
DD44M00WE3S/AA
Positronic DD44M00WE3S/AA
DD Series
DD44M00WE3S/AA Overview
This product is part of the DD Series.
DD44M00WE3S/AA Features
DD series
DD44M00WE3S/AA Applications
There are a lot of Amphenol
DD44M00WE3S/AA D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS