DD26S100E0/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DD26S100E0/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26POS CRIMP
Stock
403
In Stock :
403
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Number of Rows :
3 Row
Termination Style :
Crimp
Brand :
Amphenol Positronic
Gender :
FEMALE
Shell Plating :
Zinc
Contact Plating :
Gold
Number of Positions :
26 Position
Shell Size :
2
Shell Material :
Steel
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
RoHS :
Details
Mounting Style :
Through Hole
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Series :
DD
Datasheets
DD26S100E0/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic DD26S100E0/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its DD26S100E0/AA pinout, DD26S100E0/AA datasheet PDF, DD26S100E0/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic DD26S100E0/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic DD26S100E0/AA
DD Series 26 Position-Position Female
DD26S100E0/AA Overview
The product is a member of the DD Series.
DD26S100E0/AA Features
DD series
DD26S100E0/AA Applications
There are a lot of Amphenol
DD26S100E0/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP