DD26S0S5WV3X
Mfr.Part #
DD26S0S5WV3X
Description
CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 26POS
Stock
173
In Stock :
173
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Capacitance :
6.8 pF
Case Code (Metric) :
2012
Series :
DD
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
Max Operating Temperature :
125 °C
Min Operating Temperature :
-55 °C
RoHS :
Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage Rating (DC) :
50 V
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
0805
Packaging :
Cut Tape
Voltage Rating :
50 V
Datasheets
DD26S0S5WV3X
Positronic DD26S0S5WV3X
DD Series
DD26S0S5WV3X Overview
DD26S0S5WV3X Features
DD series
DD26S0S5WV3X Applications
There are a lot of Amphenol
DD26S0S5WV3X D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS