DD26M00WV3Z
Mfr.Part #
DD26M00WV3Z
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS
Stock
173
In Stock :
173
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mating Cycles :
1000
Series :
DD
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Datasheets
DD26M00WV3Z
Positronic DD26M00WV3Z
DD26M00WV3Z Overview
DD26M00WV3Z Features
DD series
DD26M00WV3Z Applications
There are a lot of Positronic
DD26M00WV3Z D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS