DD26M00W0Z
Mfr.Part #
DD26M00W0Z
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS
Stock
202
In Stock :
202
Mating Cycles :
1000
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Series :
DD
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Datasheets
DD26M00W0Z
Positronic DD26M00W0Z
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS