DD26M00JVL0/AA
Mfr.Part #
DD26M00JVL0/AA
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Datasheets
DD26M00JVL0/AA
Positronic DD26M00JVL0/AA
DD26M00JVL0/AA Overview
DD26M00JVL0/AA Features
DD series
DD26M00JVL0/AA Applications
There are a lot of Positronic
DD26M00JVL0/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS