DD26M00JV5X
Mfr.Part #
DD26M00JV5X
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
DD26M00JV5X
Positronic DD26M00JV5X
DD26M00JV5X Overview
DD26M00JV5X Features
DD series
DD26M00JV5X Applications
There are a lot of Positronic
DD26M00JV5X D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS