DD26M00HE3X
Mfr.Part #
DD26M00HE3X
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
DD26M00HE3X
Positronic DD26M00HE3X
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS