DD26M00HE30/AA
Mfr.Part #
DD26M00HE30/AA
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS
Stock
31
In Stock :
31
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Mating Cycles :
1000
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Datasheets
DD26M00HE30/AA
Positronic DD26M00HE30/AA
DD26M00HE30/AA Overview
DD26M00HE30/AA Features
DD series
DD26M00HE30/AA Applications
There are a lot of Positronic
DD26M00HE30/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS