DD15S3S0T2S/AA
Mfr.Part #
DD15S3S0T2S/AA
Manufacturer
Positronic
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P VERT SLDR
D-Sub Connector Assemblies
Contact Plating :
Gold
Mounting Angle :
Straight
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Base Product Number :
SG-8101
Termination Style :
Solder Tail
Subcategory :
D-Sub Connectors
Current - Supply (Max) :
6.8mA (Typ)
Ratings :
Base Resonator :
Crystal
Absolute Pull Range (APR) :
Shell Plating :
Stainless Steel, Passivated
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Mounting Style :
Threaded Standoff
Brand :
Amphenol Positronic
Current - Supply (Disable) (Max) :
3.5mA
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±15ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Spread Spectrum Bandwidth :
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Output :
CMOS
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Series :
SG-8101
Shell Size :
1
Number of Rows :
3 Row
Package :
Tape and Reel (TR)
Number of Positions :
15 Position
Gender :
FEMALE
RoHS :
Details
Frequency :
3.854 MHz
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Shell Material :
Stainless Steel, Passivated
Datasheets
DD15S3S0T2S/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S3S0T2S/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Type:XO (Standard), Mounting Type:Surface Mount, Output:CMOS, Package / Case:4-SMD, No Lead, DD15S3S0T2S/AA pinout, DD15S3S0T2S/AA datasheet PDF, DD15S3S0T2S/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S3S0T2S/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic DD15S3S0T2S/AA
SG-8101 Series 15 Position-Position Female Surface Mount
DD15S3S0T2S/AA Overview
DD15S3S0T2S/AA Features
SG-8101 series
DD15S3S0T2S/AA Applications
There are a lot of Amphenol
DD15S3S0T2S/AA D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP