DD15S32S600S
Mfr.Part #
DD15S32S600S
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P VERT SLDR
Amphenol Positronic
Gender :
FEMALE
Mounting Angle :
Straight
Series :
DD
Number of Positions :
15 Position
Shell Plating :
Stainless Steel, Passivated
Termination Style :
Solder Tail
Shell Material :
Stainless Steel, Passivated
Shell Size :
1
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Mounting Style :
Threaded Standoff
RoHS :
N
Number of Rows :
3 Row
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Contact Plating :
Gold
Datasheets
DD15S32S600S
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S32S600S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its DD15S32S600S pinout, DD15S32S600S datasheet PDF, DD15S32S600S amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S32S600S ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic DD15S32S600S
DD Series 15 Position-Position Female
DD15S32S600S Overview
Product number DD belongs to the DD Series.
DD15S32S600S Features
DD series
DD15S32S600S Applications
There are a lot of Amphenol
DD15S32S600S D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP