DD15S32S0TS
Mfr.Part #
DD15S32S0TS
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P VERT SLDR
D-Sub Connector Assemblies
Mounting Angle :
Straight
Shell Material :
Stainless Steel, Passivated
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Gender :
FEMALE
Termination Style :
Solder Tail
Number of Rows :
3 Row
Shell Plating :
Stainless Steel, Passivated
Shell Size :
1
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Contact Plating :
Gold
Series :
DD
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Mounting Style :
Threaded Standoff
Number of Positions :
15 Position
RoHS :
N
Datasheets
DD15S32S0TS
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S32S0TS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its DD15S32S0TS pinout, DD15S32S0TS datasheet PDF, DD15S32S0TS amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S32S0TS ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic DD15S32S0TS
DD Series 15 Position-Position Female
DD15S32S0TS Overview
DD Series product.
DD15S32S0TS Features
DD series
DD15S32S0TS Applications
There are a lot of Amphenol
DD15S32S0TS D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP