DD15S3000S
Mfr.Part #
DD15S3000S
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P VERT SLDR
Stock
475
In Stock :
475
D-Sub Connector Assemblies
Mounting Style :
Through Hole
Shell Material :
Stainless Steel, Passivated
Number of Rows :
3 Row
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Contact Plating :
Gold
Termination Style :
Solder Tail
Mounting Angle :
Straight
RoHS :
N
Shell Size :
1
Subcategory :
D-Sub Connectors
Shell Plating :
Stainless Steel, Passivated
Gender :
FEMALE
DD
Number of Positions :
15 Position
Datasheets
DD15S3000S
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S3000S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its DD15S3000S pinout, DD15S3000S datasheet PDF, DD15S3000S amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S3000S ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic DD15S3000S
DD Series 15 Position-Position Female
DD15S3000S Overview
It belongs to the DD Series of products.
DD15S3000S Features
DD series
DD15S3000S Applications
There are a lot of Amphenol
DD15S3000S D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP