DD15S10JV50/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DD15S10JV50/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS CRIMP
Stock
18
In Stock :
18
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Brand :
Amphenol Positronic
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Series :
DD
Subcategory :
D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
RoHS :
Details
Datasheets
DD15S10JV50/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S10JV50/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its DD15S10JV50/AA pinout, DD15S10JV50/AA datasheet PDF, DD15S10JV50/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic DD15S10JV50/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Positronic DD15S10JV50/AA
DD Series
DD15S10JV50/AA Overview
A product of the DD Series, it belongs to the range of products of that series.
DD15S10JV50/AA Features
DD series
DD15S10JV50/AA Applications
There are a lot of Amphenol
DD15S10JV50/AA D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP