DD15M00J00/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DD15M00J00/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 15POS
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Min Operating Temperature :
-25 °C
Outside Diameter :
68 mm
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
DD
RoHS :
Non-Compliant
Max Operating Temperature :
60 °C
Datasheets
DD15M00J00/AA
Positronic DD15M00J00/AA
DD Series
DD15M00J00/AA Overview
DD15M00J00/AA Features
DD series
DD15M00J00/AA Applications
There are a lot of Amphenol
DD15M00J00/AA D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS