DD1217AS-H-150M=P3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DD1217AS-H-150M=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 3.5A 52.8MOHM SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Current - Saturation :
4.4A
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Reference Standard :
AEC-Q200
Current Rating :
3.5A
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
Series :
DEM8045C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Max) :
105°C
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Size / Dimension :
0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
Mount :
Surface Mount
Inductance Tolerance :
20%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
52.8mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
yes
Inductance :
15μH