DCMZ25C3SNA197
Mfr.Part #
DCMZ25C3SNA197
Description
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR
Current Rating (Amps) :
5A 7.5A
Number of Terminations :
31
2
Length :
69.32mm
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Contact Resistance :
7.5mOhm
UL
Number of Ports :
1
Package :
Bulk
Number of Contacts :
Contact Current Rating :
7.5A
Features :
Board Lock, Shielded
Depth :
12.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
UL Flammability Code :
94V-0
Gender :
Receptacle
Feature :
Board Lock, Shielded
Ingress Protection :
Option :
GENERAL PURPOSE
Number of Positions :
25 (22 + 3 Coax)
Wire Gauge :
Body Breadth :
0.568 inch
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Contact Type :
Coax and Signal
Contact Style :
Socket
Current Rating :
5A, 7.5A
Voltage Rating :
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Datasheets
DCMZ25C3SNA197
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMZ25C3SNA197 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:31, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, DCMZ25C3SNA197 pinout, DCMZ25C3SNA197 datasheet PDF, DCMZ25C3SNA197 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DCMZ25C3SNA197 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.